تابلو برق صنعتی

تابلوهای برق صنعتی، محفظه هایی هستند که در آن تجهیزات الکتریکی قرار داده شده اند. علاوه بر تجهیزات الکتریکی، در تابلوهای برق ممکن است تجهیزات پنوماتیک مانند شیر برقی، کمپرسور و غیره نیز وجود داشته باشد. شرکت الپان تابلو مفتخر است که انواع مختلف تابلوهای برق صنعتی را برای فروش در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

در صورتی که تمایل به خرید تابلو برق صنعتی، تابلو برق سه فاز صنعتی، تابلو برق سردخانه صنعتی، تابلو برق سه فاز ماینر، تابلو برق سینی کابل گالوانیزه و غیره دارید، کافیست با کارشناسان ما در شرکت الپان تابلو در ارتباط باشید.

نکات مهم انتخاب تابلوهای برق صنعتی

در صورتی که تمایل دارید با تکنیک‌های مربوط به تابلوهای برق صنعتی آشنا شوید، بایستی این را بدانید که در ارتباط با این مسئله چند نکته وجود دارد. این نکات به اختصار در ادامه آورده شده اند:

1- تاسیسات الکتریکی و محاسبات مربوط به آن ها

2- دروس تخصصی این زمینه همچون حفاظت سیستم ها

3- طراحی مدار فرمان و لاجیک و کنترل آن

4- اصول تخصصی در ارتباط با تابلوها و نکاتی همچون ولتاژ و غیره

5- تجهیزات الکتریکی و عملکرد این تجهیزات

تابلو برق صنعتی

انواع تابلوهای برق صنعتی

این تابلوها انواع مختلفی دارند. از جمله : تابلو ایستاده، که قابلیت دسترسی از جلو دارد؛ تابلو سلولی و تابلو تمام بسته دیواری. هر یک از این تابلوهای برق صنعتی می‌توانند به صورت اصلی و نیمه اصلی و فرعی باشند.

برای اینکه مثالی از آنها بیاوریم، می توان گفت که به عنوان مثال تابلوهایی که در موتورخانه مورد استفاده قرار می گیرند از نوع ایستاده می باشند.

بیشتر بخوانید: تابلوهای برق صنعتی و نکاتی که باید درباره آنها بدانید

بیشتر بخوانید: صفحه اینستاگرام ما

تابلوهای برق صنعتی

در این ارتباط نکاتی وجود دارد که آگاهی نسبت به آن باعث می‌شود کار با این گونه تابلو ها ساده تر گردد. در ادامه این نکات به اختصار بیان می شوند.

1- رعایت مسائل ایمنی در تابلوهای برق صنعتی بر اساس نشریه سازمان برنامه و بودجه است.

2- نقشه تابلوهای برق صنعتی دو دسته می باشند؛ یکی رایزر دیاگرام که در این نقشه مکان تابلو مشخص می شود. و دیگری نقشه از درون تابلو که تمامی فیوزها و کلیدها و خطوط در آن ترسیم شده است.

3- سیم کشی درون آنها توسط سیم مسی که مقطع آن مناسب است، انجام می‌شود.

4- استفاده از سیم ارت در تمامی تابلوهای برق صنعتی ضروری است. این سیم دارای رنگ سبز می باشد.

هر تابلو برق صنعتی از اجزا و بخش هایی تشکیل شده است. در ادامه این مقاله از سری مقالات وبسایت تخصصی الپان تابلو اجزا تشکیل دهنده آن معرفی می گردند.

اجزای تشکیل دهنده این تابلوها عبارتند از: کلید، ترانس جریان، بدنه، رله، کنتاکتور، بی متال، تجهیزات اندازه گیری، و هادی ها جهت برقراری ارتباط.

سفارش تابلو برق صنعتی

شرکت الپان تابلو به صورت اختصاصی در زمینه ساخت انواع تابلوهای برق، تابلو سردخانه آمونیاکی، فریونی و… فعالیت می کند. در طی سالها فعالیت شرکت الپان تابلو، همکاری های مهمی با شرکت های بزرگ همچون لوزان، کاله، پاکبان، نوین، می ماس و غیره داشته‌ایم.

در صورتی که تمایل به سفارش هر یک از محصولات ما را دارید، کافیست با کارشناسان ما در شرکت الپان تابلو در ارتباط باشید.

[contact-us-short-code]

پانوشت: تابلوهای برق صنعتی

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 3 =