تابلو برق

جهت سیم کشی تابلوها از سیم های افشان پیوسته (بدون اتصالات میانی) استفاده خواهد شد و هدایت این سیم ها در جهات مختلف توسط کانال پلاستیکی مناسب بوده و در انتها توسط سر سیم مناسب به ترمینال ها و کنتاکت ها مرتبط می گردند.

جهت ارتباط سیم های روی درب از لوله های پلاستیکی فلکسی بل (صنعتی) استفاده خواهد شد. ترمینال های مورد استفاده در تابلوها از جنس پلی آمید و از نوع ریلی و در کنار یکدیگر قرار گرفته و توسط صفحه و بست ترمینال از دو طرف مهار می گردند.

کد گذاری و پلاک راهنما

برای شناسایی قطعات به کار رفته در داخل تابلو و مطابق نقشه تمام تجهیزات از قبیل کلیدها، فیوزها و… با برچسب های علائم استاندارد و مطابق با نقشه نام گذاری خواهند شد. شمش ها، ترمینال ها و سیم ها نیز دارای علائم یا شماره های شناسایی خواهند بود.
در خارج از تابلو نیز از پلاک های مشخصه جهت شناسایی تابلوها و نیز راهنمای استفاده از تجهیزات نصب شده روی درب استفاده خواهد شد. جنس پلاک های مشخصه تابلوها از فیبر پلاستیکی مخصوص به رنگ سیاه بوده که توسط پانتوگراف علائم و حروف لازم به فارسی یا انگلیسی و به رنگ سفید روی آن حکاکی می شود.

نقشه ها و مدارک فنی

قبل از شروع فاز مهندسی این شرکت لیست مدارک فنی که در طول اجرای پروژه صادر خواهد شد به شرح ذیل ارائه می نماید. این مدارک با کد معرفی خواهد شد تا هماهنگی لازم بین واحدهای مهندسی هر دو شرکت و بخش کنترل پروژه ایجاد گردد .

Part List

View Diagram Opening Diagram S.L.D Diagram Control Schematic

Terminal Block

Rotin Test Procedure Mechanical Catalogue User Manual

مدارک ذکر شده در فوق تماما بر اساس استانداردهای VDE ،IEC رسم شده و شماره گذاری خواهند شد، علاوه بر نقشه های رسم شده بر روی کاغذ تمام نقشه ها به صورت فایل کامپیوتری بر روی CD تحویل داده خواهند شد.

نرم افزار مورد نیاز برای استفاده از این فایل ها Auto CAD 2010, Auto 2008 Cad می باشد.

مشخصات آزمایش برنامه ای (ROUTINE TEST SPECIFICATION)

بخش کنترل کیفیت از ابتدا سفارش تابلو تا هنگام خروج تابلو ساخته شده تمام مراحل ساخت اسکلت و بدنه رنگ انتخاب وسایل و تست و نصب آن ها سیم کشی و … را کنترل نموده و در پایان نیز آزمایشات مکانیکی و الکتریکی لازم را با دقت تمام انجام خواهد داد و در صورت مطابقت با استانداردهای ذکر شده و یا مورد درخواست اجازه تحویل داده خواهد شد. در ضمن نماینده یا نمایندگان فنی آن شرکت می توانند از
تمام مراحل ساخت بازدید نموده و برای تست نهایی در محل کارخانه از آنان دعوت به عمل خواهد آمد. علاوه بر تست های الکتریکی و مکانیکی مقدماتی که در هنگام ساخت هر تابلو انجام می گیرد، تست های
برنامه ای زیر نیز پس از اتمام کار تابلو انجام می شود.

  • تست سیم بندی
  • تست عملکرد تجهیزات فشار ضعیف
  • تست ولتاژ با فرکانس نامی
  • تست دی الکتریک
  • اندازه گیری مقاومت الکتریک
0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × دو =